Montaż fotowoltaiki - Jaśliska

Dofinansowanie fotowoltaika – ostatnia szansa „Mój prąd” !

Fotowoltaika dofinansowanie – od marca 2020 roku każdy z nas może skorzystać ze znakomitego dofinansowania na instalację fotowoltaiczną w naszych gospodarstwach domowych. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest zachęcenie jak największej ilość osób prywatnych do stosowania tzw. zielonej energii, która jest odpowiednia dla naszego środowiska. Program ten jednak jest ograniczony czasowo. Wnioski urzędy będą przyjmować do 19 grudnia – co ważne liczy się data złożenia wniosku, dlatego warto się jeszcze zastanowić i zdecydować się na instalację fotowoltaiczną w Twoim domu!

Jamko fotowoltaika
dofinansowanie fotowoltaika

DOFINANSOWANIE „MÓJ PRĄD” – CZYM JEST I JAK MOŻNA JE ZDOBYĆ?

Pierwszym pytaniem jakie się pojawia to czy wiemy czym jest instalacja fotowoltaiczna? Jest to instalacja, której głównymi elementami są panele fotowoltaiczne firmy GAMKO oraz inwerter fotowoltaiczny firmy SOFAR. Moduły fotowoltaiczne zainstalowane na dachu np. naszego domu pobierają energię słoneczną i przekształcają ją na energię elektryczną do naszego domu. W skrócie to proces, dzięki któremu otrzymujemy darmową energię elektryczną do naszego domu. Jak określić moc instalacji pod nasza nieruchomość? To proste należy sprawdzić roczne zużycie prądu ma rachunkach. Następnie dodać do tego 20% – są to ewentualne straty, które trzeba zakładać – i gotowe!

Dla przykładu: Twoje roczne zużycie z rachunków wynosi 3 kW i teraz do tego dodajemy 20%, a więc nasza instalacja powinna mieć moc równą 3,6 kW.

Dalej nie jesteś przekonany? Zastanawiasz się czy panele fotowoltaiczne to dobry pomysł? Programy unijne zadbały o to, aby pomóc ci podjąć decyzję! Jak ? Tworząc programy wparcia i dofinansowania do Twojej domowej instalacji fotowoltaicznej!

Obecnie prowadzony jest program „MÓJ PRĄD” – co zyskujesz?

 • Dofinansowanie o wartości 5000 zł !
 • Odliczenie 17, 18 lub 32% podatku dochodowego
 • Zmieniana rachunków za prąd na niskie RATY!

Dofinansowanie fotowoltaika z programem „MÓJ PRĄD” – czy warto?

Instalacja fotowoltaiczna nie jest tanią inwestycją. Na wielu forach internetowych możemy przeczytać, że fotowoltaika jest droga, nieopłacalna, zwróci się nie po około 6 latach a 10 lub 20. Jednak czy tak jest naprawdę? Panele fotowoltaiczne jak i cała instalacja fotowoltaiczna są stworzone z myślą o naszym środowisku, ponieważ czerpią one czystą energię ze słońca. W związku z tym to już pierwsza zaleta instalacji fotowoltaicznej. Kolejną zaletą jest niekończące się dostawy energii przez promienie słoneczne, które są zawsze nawet w pochmurne dni. Wielu z nas przed zainstalowaniem fotowoltaiki pewnie zastanawia się czy ona działa w zimie? Oczywiście, że tak! Nadmiar energii, która powstaje w piękne, słoneczne dni latem, jest magazynowany aby wykorzystać go w pochmurne lub mroźne zimowe dni.

CZY INSTALACJA SIĘ ZWRÓCI?

Tutaj też odpowiedź brzmi tak! Oczywiście instalacja fotowoltaiczna to duży koszt, jednak szacuje się, ze zwraca się ona już po 6 latach. Naukowcy, jak również wielu klientów indywidualnych potwierdza te informacje, dlatego warto zapoznać się z ich opiniami i badaniami!

Zastanawiasz się czy panele fotowoltaiczne to dobry pomysł? Programy unijne zadbały o to, aby pomóc ci podjąć decyzję! Jak ? Tworząc programy wparcia i dofinansowania do Twojej domowej instalacji fotowoltaicznej!

Obecnie prowadzony jest program „MÓJ PRĄD” – co możemy zyskać?

 • Dofinansowanie o wartości 5000 zł !
 • Odliczenie 17, 18 lub 32% podatku dochodowego
 • Zmieniana rachunków za prąd na niskie RATY!
Montaż fotowoltaiki - Jaśliska
dofinansowanie fotowoltaika

JAK ZŁOŻYĆ WNIOSEK I JAKIE DOKUMENTY BĘDĄ WYMAGANE?

Od 31 marca z powodu zaistniałej sytuacji wnioski należy składać tylko elektronie. Wnioski dostępne są na stronie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dofinansowanie to jest kierowane do gospodarstw domowych, a więc beneficjentami są osoby fizyczne, które mogą wytwarzać energię na własne potrzeby i do własnego użytku.

Wymagana dokumentacja do programu „Mój prąd”:

 • kopia faktury za dostawę oraz montaż instalacji fotowoltaicznej (należy dodać adnotację: „Zgłoszono do Programu priorytetowego Mój Prąd”)
 • potwierdzenie dokonania zapłaty za fakturę
 • zaświadczenie od Operatora Sieci Dystrybucyjnej, które potwierdzi montaż licznika oraz numer Punktu Poboru Mocy
 • klauzulę informacyjną dla wnioskodawców programu priorytetowego
 • uzupełniony wniosek

Nasza firma JAMKO pomoże Ci w zdobyciu dofinansowania, stworzymy dla Ciebie projekt instalacji fotowoltaicznej, a co najważniejsze zamontujemy ją dla Ciebie! Gwarantujemy usługi na najwyższym poziomie, produkty najlepszej jakości i 100% zadowolenie klientów. Skontaktuj się z nami i sprawdź sam!

DALEJ CIĘ NIE PRZEKONALIŚMY? TO SPRÓBUJ PRZELICZYĆ TO SAM:

 • Co miesiąc płacisz za prąd ok. 190 zł
 • W ciągu roku koszt ten wynosi 2280 zł
 • Co jeśli ceny prądu wzrosną o około 2-4%? Wzrosną też Twoje roczne wydatki na prąd, a więc w ciągu kilku lat roczne 2280zł może wzrosnąć nawet do 3000 zł
 • Zatem co proponujemy? Bądź niezależny, zainwestuj w instalację fotowoltaiczną, która zwróci ci się po ok. 6 latach i zacznij oszczędzać pieniądze !

Zapraszamy do kontaktu! Chętnie odpowiemy na pytania i pomożemy w podjęciu decyzji ! Zadbajmy razem o lepsze jutro !

JAMKO