Fotowoltaika cena

Zapewne zastanawiasz się ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna idealna dla Twojego domu. Nie wiesz jaka moc, jakie panele lub jaką firmę wybrać? Podamy ci kilka prostych wskazówek, które mogą pomóc ci w wyborze producenta, mocy czy też firmy fotowoltaicznej. Fotowoltaika cena – postaw na najlepszych i zacznij oszczędzać pieniądze! Współpraca z naszą firmą gwarantuje niskie ceny za najwyższą jakość oraz usługi na najwyższym poziomie! Już dziś skontaktuj się z naszą firmą i zobacz jak możesz tworzyć darmowy prąd w Twoim domu!

Roczne zużycie – oblicz jaka moc jest ci potrzebna!

Nie jesteś pewien jak sprawdzić moc, która jest ci potrzebna? To bardzo proste znajdź rachunek za prąd, najlepiej roczny. Następnie sprawdź jakie jest Twoje użycie. Do zużycia należy dodać 20% ewentualnych strat, tak aby wyprodukowana moc pokryła w pełni Twoje zapotrzebowanie. Warto również zastanowić się nad tym czy nie planujesz dokładać np. sprzętu elektrycznego, który może pobierać więcej prądu niż jest to do tej pory. Jeśli stawiasz nowy dom to takie rzeczy jak klimatyzacja czy pompa ciepła również muszą zostać wliczone do zużycia, tak aby zużywany był jedynie prąd powstały dzięki panelom fotowoltaicznym. Jak zatem szybko obliczyć zapotrzebowanie?

Popatrzmy na przykład:

  • Z rachunku odczytałeś, że Twoje roczne zużycie wynosi około 5000
  • Do tego dodajemy 20% ewentualnych strat, zatem nasze zapotrzebowanie wynosi: 6000
  • Zatem Twoja instalacja powinna mieć moc 6 kW
  • Jeżeli jednak planujesz montaż klimatyzacji lub czegoś co zwiększy Twoje zużycie proponujemy zwiększyć moc do ok. 10 kW

Fotowoltaika cena – jakie panele wybrać?

Kiedy już wiesz jaka moc instalacji jest idealna dla ciebie nadszedł czas na wybór paneli fotowoltaicznych. Tutaj znaczenie będzie mieć na pewno dostępny metraż na Twoim dachu. Im miej miejsca tym trzeba zastosować większą moc paneli. Obecnie na rynku spotykamy tak wiele firm, mocy, oraz rodzajów paneli fotowoltaicznych, że ciężko wybrać najlepsze! Jak zatem wybrać te, które będą najbardziej wydajne? Proponujemy tutaj konsultację z naszym pracownikiem. Wytłumaczy on wszystkie za i przeciw w odniesieniu do danych paneli fotowoltaicznych. Za ceną nie zawsze idzie jakość, dlatego warto zastanowić się nad tym od kogo wybierzemy ofertę. Duża firma nie zawsze oznacza niskie ceny, które równe są jakości lub odwrotnie – wysoka cena, słaba jakość. Poznaj wszystkie za i przeciw i sam zdecyduj co jest dla ciebie najlepsze !

Folotowoltaika dla każdego!

Obecnie cena fotowoltaiki nie jest aż tak wysoka jak było to jeszcze 5 lat temu. Dodatkowo istnieją ciekawe dotacja np. „Mój Prąd”, dzięki którym zyskujemy dopłatę do montażu fotowoltaiki ! Nie czekaj i już dziś zapoznaj się z naszą ofertą oraz artykułami na naszej stronie. Mamy nadzieję, że pomożemy ci podjąć odpowiednią decyzję i będziesz mógł cieszyć się darmową energią przez długi długi czas!

JAMKO