fotowoltaika JAMKO

Fotowoltaika Podkarpacie – czysta energia dla Świata!


Fotowoltaika Podkarpacie – „Dbajmy razem o naszą planetę!”, „Chrońmy razem matkę Ziemię!” – to jedne z kilkunastu tysięcy haseł, które możemy w dzisiejszych czasach usłyszeć w mediach, na portalach internetowych, od przyjaciół czy sąsiadów. Poprzez działalność ludzką oraz rozwój technologiczny, nasza planeta zaczęła się przysłowiowo „dusić”. Duża ilość spalin z samochodów, fabryk, zaśmiecanie lasów, palenie rzeczy szkodliwych dla powietrza, marnowanie wody czy też jedzenia. To czynności, które sprawiają, iż nasza planeta zaczyna umierać, a co gorsze to my przyczyniliśmy się do jej zanieczyszczenia. Z biegiem lat jednak wielu osobom przestało się to podobać i pojawiły się protesty na rzecz ochrony naszej planety. Zaczęły powstawać organizacje pomagające w oczyszczaniu Ziemi, a co najważniejsze najnowsze technologie pozwoliły na tworzenie sprzętów przyjaznych dla środowiska, czyli tzw. OZE – Odnawialne Źródła Energii.

Czym są zatem Odnawialne Źródła Energii?

OZE to urządzenia, które mogą dostarczać energię poprzez wykorzystanie elementów naturalnych, a więc wiatru, wody poprzez ruch fal, promieni słonecznych, biomasy, energii jądrowej czy biogazu. Każde z tych źródeł służy do innego pozyskiwania energii. Możemy zatem wymienić różne rodzaje elektrowni lub instalacji, które oparte są na OZE:

  • wiatrowe, które jako źródło energii wykorzystują wiatr
  • geotermalne, których źródło znajdziemy w skałach oraz wodzie pod powierzchnią Ziemii
  • fotowoltaiczne, ich głównym źródłem są promienie słoneczne i skupiają się na dostarczeniu prądu
  • złożone z kolektorów słonecznych, ich źródłem również jest Słońce, jednak pobrana energia wykorzystywana jest do ogrzewania wody.

Wymienione powyżej elektrownie czy też instalacje są tylko małą częścią przykładu jak nowoczesna technologia stara się dbać o nasze środowisko. Coraz większa część osób patrzy na to działanie przychylnie i również chce dołożyć swoje przysłowiowe „pięć groszy” w ratowanie planety. Co więcej programy unijne oraz różnego rodzaju dofinansowania na Odnawialne Źródła Energii skutkują ogromnym popytem na nie. Co za tym idzie? Większa część mieszkańców Ziemi dba o nią tak jak o samego siebie! Jednak mimo wsparcia finansowego urządzenia te wymagają sporego wkładu finansowego. I tu pojawia się pytanie: Jaką firmę wybrać? Najtańszą? Czy droższą? Co będzie lepsze? Tu pojawiamy się my! Fotowoltaika Podkarpacie!

JAMKO – dbajmy razem o lepsze jutro!

Jesteśmy firmą specjalizującą się w OZE, a dokładnie zajmujemy się fotowoltaiką. Czym jest fotowoltaika? Jak już wcześniej wspominaliśmy to jedno z Odnawialnych Źródeł Energii, które pobiera energię z promieni słonecznych, a następnie zamienia ją na energię dostarczaną do naszych domów. Głównym elementem instalacji fotowoltaicznej są panele fotowoltaiczne oraz falownik. Kiedy zaczynaliśmy naszą przygodę z modułami fotowoltaicznymi na rynku główną rolę odgrywały panele standardowe. Ich rodzaj dzielił się na monokrystaliczne lub polikrystaliczne. Jednak z wraz z rozwojem technologii oraz naszej działalności w naszej ofercie pojawiły się nowe ciekawe moduły fotowoltaiczne np.

Każdy z wymienionych wyżej modułów fotowoltaicznych ma swoją specyfikację, różni się wyglądem czy też umiejscowieniem, np. standardowe panele fotowoltaiczne montowane są na dachach domów, garażów czy wiatach lub tez na gruncie. Panele fotowoltaiczne typu BIPV zaś stosowane są jako integracyjna część budynku jako jego elewację. Jako firma posiadająca w swoich szeregach osoby z wieloletnim doświadczeniem staramy się podążać za innowacyjnymi rozwiązaniami i oferować naszym klientom jak najlepsze ceny oraz modele paneli fotowoltaicznych – fotowoltaika Podkarpacie.

Jednak instalacja fotowoltaiczna to nie same panele. W ofercie firmy JAMKO znajdują się również falowniki fotowoltaiczne. Podając ogólną definicję falowników mówimy, że są to urządzenia, które zmieniają prąd przemienny na prąd stały. To one monitorują działanie całej instalacji, zużycie prądu oraz jego produkcję. Chcemy w pełni zyskać zaufanie oraz zadowolenie naszych klientów, dlatego też w naszej hurtowni fotowoltaicznej staramy się zapewniać produkty najwyższej jakości.

Po za modułami fotowoltaicznymi oraz falownikiem do pracy całej instalacji potrzebne będą również elementy konstrukcyjne oraz różnego rodzaju kable, które nasza firma również oferuje w ramach instalacji fotowoltaicznej.

O nas – fotowoltaika Podkarpacie

Gwarantujemy usługi na najwyższym poziomie. Posiadamy oferty zarówno dla osób prywatnych jak i firm. Stworzymy instalację fotowoltaiczną od najmniejszej instalacji domowej aż po farmy fotowoltaiczne. Pomożemy dobrać idealną instalację, stworzymy projekt oraz dobierzemy idealne ceny dostosowane do potrzeb naszych klientów. Pomagamy również w tworzeniu wniosków związanych z dofinansowaniami.

Skontaktuj się z nami, a my odpowiemy na wszystkie pytania !

Fotowoltaika Podkarpacie
Fotowoltaika Podkarpacie