dotacja-Mój-Prąd

Dofinansowanie Mój Prąd powraca!

Fotowoltaika od wielu lat jest najprężniej rozwijającym się elementem tzw. Odnawialnych Źródeł Energii. Swoją popularność zyskała dzięki „darmowej energii”, którą oferuje. Dzięki temu wielu z nas już dziś w swoich gospodarstwach domowych posiada własną mini elektrownię, która dostarcza nam prąd i to w dodatku za darmo! Doskonale wiemy, że prąd jest nam niezbędny do życia, ponieważ większość urządzeń na których pracujemy to urządzenia zasilane energią elektryczną.

Zatem jak działa instalacja fotowoltaiczna?

Panele fotowoltaiczna, które zamontowane są na naszym dachu lub gruncie absorbują promienie słoneczne, które padają na ich powierzchnie. Jest to możliwe dzięki oddziaływaniu nośników elektrycznych, czyli tzw. fotonów. Dzięki nim wytwarza się napięcie elektryczne. Powstały prąd w panelach fotowoltaicznych nazywamy prądem stałym, który przekazywany jest do falownika. Rolą falownika jest zmiana prądu stałego na prąd zmienny, który znajduje się w naszych gniazdkach. I jest energia z Twojej własnej elektrowni! Prosty proces, który zasili Twój dom w energię elektryczną.

Dotacja – Mój Prąd już od 1 lipca 2021r.

Rządowe dofinansowanie „Mój Prąd” zyskało ogromną popularność wśród mieszkańców naszego kraju. Panele fotowoltaiczne dzięki temu montowano na dachu co drugiego domu, ponieważ koszty instalacji fotowoltaicznej nie były aż tak wysokie jak można by było przypuszczać. Po przerwie program „Mój Prąd” znów powraca, a my chcemy przedstawić wam najnowsze warunki z jego korzystania!

  • O dofinansowanie mogą starać się osoby, które posiadają już instalację fotowoltaiczną, która przyłączona jest do sieci elektroenergetycznej ponadto posiada licznik dwubiegunowy, jednak nie mogłeś wcześniej korzystać z omawianego dofinansowania
  • Moc instalacji musi mieścić się w granicach 2 – 10 kW, a wykorzystanie to cel mieszkaniowy
  • Montaż fotowoltaiki nie może być wykonany jako rozbudowa istniejącej już instalacji fotowoltaicznej
  • Budowa instalacji nie została zakończona przed datą 1 luty 2021 r.

Jakie korzyści tym razem daje nam program „Mój Prąd” ?

  • Do 50% zwrotu kosztów inwestycyjnych, jednak maksymalnie 3000 zł na zamontowana instalację fotowoltaiczną
  • Zwolnienie z podatku PIT
  • Ulga termomodernizacyjna – odliczenie od podatku

Wnioski do programu „Mój Prąd” należy składać drogą elektroniczną na portalu:

https://mojprad.gov.pl/jak-z%C5%82o%C5%BCy%C4%87-wniosek/#0

W powyższym linku zostały podane wszystkie dokumenty, które będą potrzebne przy składaniu wniosku. Nie czekaj i już dziś zacznij korzystać z własnej elektrowni fotowoltaicznej.

Mój Prąd – JAMKO

Zapraszamy do kontaktu!

JAMKO