JAMKO panele fotowoltaiczne

Panele fotowoltaiczne moc – jak dobrać najbardziej optymalną?


Panele fotowoltaiczne moc – rynek zajmujący się fotowoltaiką rozrósł się w mgnieniu oka. Jeszcze 4 lata temu mniejsza część mieszkańców naszego kraju pomyślałaby o zamontowaniu instalacji fotowoltaicznej na swojej nieruchomości. Obecnie fotowoltaika rozrosła się na tyle mocno, że duża ilość reklam w radiu, telewizji czy też mediach społecznościowych otacza nas z każdej strony. Pojawiają się też przedstawiciele, którzy po jednym spotkaniu i czasem po naszym pierwszym zatknięciu z fotowoltaiką, chcą sprzedać nam daną instalację fotowoltaiczną. Jednak czasem może okazać się, że zostaliśmy np. naciągnięci lub dana instalacja fotowoltaiczna jest dużo większa niż nasze zapotrzebowania na energię elektryczną. Dlatego też wychodzimy z pomocą i chcemy pokazać Ci jak łatwo samemu wstępnie określić moc instalacji fotowoltaicznej dopasowanej pod Twoje potrzeby.

PANELE FOTOWOLTAICZNE MOC – OD CZEGO ZACZĄĆ WYBÓR INSTALACJI FOTOWOLTAICZNEJ?

To proste! Znajdź swój zeszłoroczny rachunek za prąd i sprawdź ile wynosi twoje zeszłoroczne zużycie prądu. Przykładowo, jeśli Twoje roczne zużycie prądu wynosi 4080 kWh oznacza to, że instalacja idealna do zaspokojenia Twojego zapotrzebowania wynosi 5 kW, dlaczego? Ponieważ musimy wziąć pod uwagę jeszcze ok . 20% ewentualnych strat. Podsumowując, tym oto sposobem uzyskujemy odpowiedź na pytanie jakiej mocy potrzebujemy! Jednak nie zawsze będzie to takie proste. Należy również przemyśleć dodatkowe elementu np. dołożenie jakieś sprzętu elektrycznego jak koleje komputery, sauna czy suszarka do ubrań. W takich przypadkach należy zwiększyć moc instalacji o około 1/2 kW. Oto przykładowy zestaw proponowany od naszej firmy pod moc 5 kW:

Zestaw fotowoltaiczny z montażem 5 kW

Zestaw zawiera:

1. Moduły monokrystaliczne Perc Half-Cells 330Wp – 15 sztuk

2. Inwerter SOFAR 5,5KTL-X – 3 fazowy

3. Zabezpieczenia AC/DC oryginalne 2-2.2.2PV

4. Montaż instalacji fotowoltaicznej

5. Projekt, zgłoszenie do zakładu energetycznego oraz dokumentacja powykonawcza

Podana cena to cena brutto z 8% VAT.

* Cena nie zawiera konstrukcji (ze stali nierdzewnej i aluminium), która została umieszczona na naszych innych aukcjach – cena konstrukcji zależna jest od rodzaju pokrycia dachowego przykładowo jeżeli Twój dach pokryty jest blachą trapezową to cena mocowania pod jeden moduł wynosi 87 zł, a więc tą cenę mnożymy razy ilość modułów w danym zestawie. W tym przypadku w zestawie mamy 15 sztuk paneli, zgodnie z tym możemy przeliczyć 87 zł x 15 = 1305 zł, które trzeba doliczyć do całego zestawu.

Proponujemy pomoc w stworzeniu projektu zgłoszenia do zakładu energetycznego jak również przygotowaniu dokumentów potrzebnych do dotacji. Kwota po wliczeniu dofinansowania to podana cena – 5000 zł.

GWARANTUJEMY PRODUKTY NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI:

1. Moduły Half- Cells najwyższej technologii  firmy GAMKO

2. Inwertery fotowoltaiczne firmy SOFAR

3. Zabezpieczenia AC/DC

Zabezpieczenia AC/DC

 • Zmniejsz rachunku za prąd niemal do zera
 • Otrzymaj dofinansowanie 5000 zł
 • Odlicz 17,19 lub 32% od podatku
 • Co więcej ! Możesz zmienić rachunki za prąd na niskie RATY!

ZOBACZ SAM:

 • Co miesiąc płacisz za prąd ok. 190 zł
 • W ciągu roku koszt ten wynosi 2280 zł
 • Co jeśli ceny prądu wzrosną o około 2-4%? Wzrosną też Twoje roczne wydatki na prąd, a więc w ciągu kilku lat roczne 2280zł może wzrosnąć nawet do 3000 zł
 • Zatem co proponujemy? Zatem, bądź niezależny, zainwestuj w instalację fotowoltaiczną, która zwróci się po ok. 6 latach i zacznij oszczędzać pieniądze !

Gwarancje producenta, które zapewniamy:

 • 12 lat na wady produktu w materiałach i wykonaniu (moduły)
 • 25/30 lat dla 80% wymaganej minimalnej mocy (moduły)
 • 10 lat (inwerter SOFAR)

Panele fotowoltaiczne moc – jeśli chcesz poznać cenę podanego zestawu lub poznać też inne oferty zapraszamy do wypełnienia formularza znajdującego się na naszej stronie.

JAMKO panele fotowoltaiczne
panele fotowoltaiczne moc

JAMKO