5000 zł dofinansowania do instalacji fotowoltaicznej
Uwaga! Jesteś na oficjalnej stronie firmy JAMKO, dostawcy rozwiązań w zakresie fotowoltaiki dla domu i biznesu. Udzielamy pomocy w składaniu wniosków o dotację MÓJ PRĄD wyłącznie klientom naszej firmy.
Program „Mój Prąd” uzyskał ogromną popularność. Dzięki temu programowi ogromna ilość osób prywatnych zamontowała instalację fotowoltaiczną w sowim domu. Do tej pory odbyły się już dwa nabory wniosków. Drugi z naborów zakończył się 6.12.2020 roku, mimo że pierwotna data zakończenia naboru została wyznaczona na 18.12.2020r. Czy jednak będzie III nabór wniosków? Co z osobami, które nie zdążyły złożyć wniosku? Te pytania są wielką niewiadomą, jednak mamy nadzieję, że w roku 2021 znów będziemy mogli składać wnioski i otrzymać pomoc finansową na instalację fotowoltaiczną.
Rzecznik Prasowy Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przekazał, że wnioski nie zostaną automatycznie przekazane do kolejnego naboru. Możliwość złożenia nowego wniosku będzie dopiero podczas III tury. Zgodnie z regulaminem dostępnym na stronie programu Mój Prąd, okres kwalifikowalności kosztów to 23.07.2019r – 31.12.2025 r., przy czym data przyłączenia instalacji do sieci nie może być wcześniejsza niż 23.07.2019 r.
Obecnie nieoficjalnie wiadomo, że III nabór wniosku jest przewidziany na pierwszą połowę 2021 roku. Jednak warunki kolejnego naboru nie są jeszcze znane. Być może będą one takie same jak w II turze naboru lub całkowicie się zmienią. O każdej zmianie lub decyzji będziemy informować naszych klientów na bieżąco.
Jak działa program „Mój Prąd”?
Program ten zyskał tak dużą popularność również dzięki łatwości w wypełnianiu dokumentacji. Najważniejszą informacją jaka należy zapamiętać jest fakt, iż pieniądze przyznawane są dopiero po wykonaniu instalacji. Zwrot kosztów to zazwyczaj ok. 5000 zł. Dlatego tez najpierw dokonujemy wyboru firmy instalacyjnej, montujemy panele fotowoltaiczne, a następnie składamy wniosek i czekamy na zwrot pieniędzy. Dofinansowanie z programu „Mój Prąd” otrzymają osoby prywatne na mikroinstlację fotowoltaiczną, zamontowaną na budynku gospodarczym lub budynku mieszkalnym. Tutaj należy podkreślić, że dofinansowanie nie jest przeznaczone dla firm oraz dla osób, które korzystały już z innego dofinansowania na instalację fotowoltaiczną.
Zobacz jak wielu już zdecydowało się na skorzystanie z programu „Mój Prąd”:
- W roku 2019 na montaż instalacji fotowoltaicznych zostało przekazane około 1 miliarda złotych.
- W roku 2020 na montaż instalacji fotowoltaicznych zostało przekazane około 100 milionów złotych.
Nie zostawaj z tyłu! Już dziś zadbaj o nasza planetę razem z JAMKO! Stwórz swoją własną elektrownię energetyczną!
Wnioski na dofinansowanie z programu „Mój Prąd”
Do tej pory wnioski można było składać zarówno w wersji papierowej jak i elektronicznej. Jednak od marca 2020 r. ze względu na sytuację związaną z COVID-19, wnioski należy składać tylko w formie elektronicznej. Wniosek wymaga od nas uzupełnienia kilku podstawowych informacji. Jednak przed złożeniem wniosku, należy mieć podpisaną umowę z PGE odnośnie przyłącza mikroinstalacji. Po koniec roku ogrom wniosków spowodował, że na umowę z PGE klienci czekali nawet 3 miesiące. Dlatego warto na początku złożyć wniosek do PGE. Więcej informacji na https://mojprad.gov.pl/.
Potrzebne dane podczas składania wniosku elektrycznego:
- Dane wnioskodawcy (dane identyfikacyjne, adres zamieszkania, dane rachunku bankowego na który ma być przekazane dofinansowanie).
- Dane instalacji (informacja o własności instalacji, lokalizacja instalacji, dane techniczne instalacji).
- Oświadczenie o zgodności beneficjenta z programem priorytetowym.
- Informacje o załącznikach (podać liczbę złożonych załączników do wniosku).
Pomoc przy prawidłowym uzupełnieniu wniosku o dofinansowanie można uzyskać w siedzibie naszej firmy JAMKO, która zajmuje się sprzedażą i montażem instalacji fotowoltaicznych. Nasi specjaliści podpowiedzą jak poprawnie uzupełnić wniosek.
Jakie dokumenty będą jeszcze potrzebne?
- Kopia faktury za dostawę i montaż instalacji fotowoltaicznej.
- Dowód zapłaty faktury.
- Zaświadczenie Operatora Sieci Dystrybucyjnej (OSD) potwierdzające montaż licznika wraz z numerem Punktu Poboru Mocy, w którym go zainstalowano. Zaświadczenie OSD należy opracować wg wzoru lub równoważne z nim, czyli powinno zawierać minimum informacji, ujętych we wzorze.
- Oświadczenie dotyczące przetwarzania danych osobowych dla wnioskodawców Programu priorytetowego “Mój Prąd” (RODO).
- Oświadczenie o samodzielnym montażu instalacji (tylko w przypadku gdy instalacja jest montowana samodzielnie, przy założeniu posiadania niezbędnych kwalifikacji).
Zapraszamy do kontaktu! Nasz zespół postara się odpowiedzieć na każde pytanie!