Serwis instalacji fotowoltaicznych

W usługach naszej firmy można znaleźć nie tylko montaż instalacji fotowoltaicznej czy sprzedaż hurtową elementów fotowoltaicznych. Oferujemy również serwis instalacji fotowoltaicznych. Usługa ta jest dostępna nie tylko dla naszych klientów ale również dla innych osób. Jeśli Twoją instalację wykonywała inna firma i pojawił się z nią problem, śmiało zadzwoń do nas a my postaramy się ci pomóc!

Awaryjność instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo mała, a co ważne jest urządzeniem, które działa praktycznie bezobsługowo. Jednak możne nastąpić sytuacja, w której nasza instalacja fotowoltaiczna ulegnie awarii. Należy wtedy podjąć odpowiednie kroki i zgłosić to do serwisu instalacji fotowoltaiczych, aby jak najszybciej wyeliminować problem.

Jak rozpoznać awarię instalacji fotowoltaicznej ? – serwis instalacji fotowoltaicznej

Jak już wcześniej pisaliśmy większe awarie instalacji fotowoltaicznej zdarzają się rzadko. Jednakże mogą one wystąpić. Warto wiedzieć, jakie zmiany w działaniu instalacji fotowoltaicznej powinny zwrócić nasza uwagę.

  1. Najpoważniejszą usterka, która możne nas zaniepokoić jest spadek mocy. Niestety przyczyn tego typu defektu może być wiele. Najważniejsze to szybka reakcja na pojawiające się problemy. Dlatego ważne jest to, aby monitorować działanie całej instalacji fotowoltaicznej. Dzięki temu nasza reakcja na problem będzie szybsza.
  2. Wyższe rachunki za prąd – po zamontowaniu paneli fotowoltaicznych rachunki za prąd powinny stopniowo się zmniejszać. Jednak kiedy po kilu miesiącach nasze rachunki nie będą maleć lub nagle zaczną wzrastać powinniśmy zwrócić na to uwagę. Może okazać się, że coś w naszej instalacji fotowoltaicznej działa nieprawidłowo. W takim przypadku konieczne będzie skorzystanie z serwisu instalacji fotowoltaicznej. 
  3. Uszkodzenia mechaniczne modułów fotowoltaicznych – jeśli na panelach fotowoltaicznych pojawią się jakieś uszkodzenia np. pęknięte szkło lub ugięta rama, może wpływać to na działanie całej instalacji fotowoltaicznej. Istnieje jednak opcja, że takie drobne usterki nie będą wpływać na cały proces wytwarzania energii. Jednak, aby uniknąć niechcianych błędów lub przerw w pracy instalacji fotowoltaicznej warto skonsultować ją z firmą fotowoltaiczną.
  4. Zbyt głośna praca falownika fotowoltaicznego może okazać się problemem. Prawidłowo podpięty oraz zamontowany falownik, powinien działać w ciszy. Jego obecność nie powinna być zauważana. Kiedy jednak inwerter fotowoltaiczny zacznie pracować bardzo głośno będzie to oznaczało jakąś poważną usterkę, którą należy skonsultować z serwisem instalacji fotowoltaicznych.

Serwis instalacji fotowoltaicznej – jak wygląda?

Po zgłoszeniu usterki do firmy fotowoltaicznej ustalany zostaje termin wizji lokalnej. Podczas niej sprawdzane są wszystkie elementy instalacji fotowoltaicznej, a więc panele fotowoltaiczne, falownik fotowoltaiczny, zabezpieczenia AC oraz DC oraz okablowania. Szczegółowo sprawdzany jest każdy moduł fotowoltaiczny pod względem ewentualnych uszkodzeń mechanicznych czy też falownik fotowoltaiczny pod względem poprawności pracy. Sprawdzane są również wyniki, które zostały osiągnięte podczas pracy całej instalacji fotowoltaicznej. Taka szczegółowa wizja lokalna pomaga w odnalezieniu błędu powodującego daną awarię. Jeśli usterka zostanie prawidłowo rozpoznana, serwis instalacji fotowoltaicznej spowoduje przywrócenie poprawnej pracy fotowoltaiki.

Masz problem z instalacją fotowoltaiczną? Skontaktuj się z nami chętnie pomożemy i odpowiemy na pytania!