hurtownia fotowoltaiczna rzeszow

Wybór instalacji fotowoltaicznej – czym się kierować?

Wybór instalacji fotowoltaicznej – wielu z nas zastanawia się nad instalacja fotowoltaiczną w swoim gospodarstwie domowym. Jednak oczywiste jest to, że inwestycja ta wymaga dość dużego wkładu finansowego. Dlatego często pojawiają się wątpliwości czy wybrany przez nas inwestor, panele fotowoltaiczne czy falownik będą odpowiednie? Czy moc zostanie dobrze dopasowana do naszych potrzeb? Lepiej zaufać małym inwestorom fotowoltaicznym czy też dużym ? To pytania, z którymi na pewno wielu z was się borykało, dlatego postaramy się to troszkę objaśnić. Chcemy aby wybór instalacji fotowoltaicznej był dla Ciebie przyjemny, a co najważniejsze – trafny!

Wybór instalacji – rzeczy istotne i mniej istotne

Spójrz na poniższy obrazek:

JAMKO-instlacje fotowoltaiczne
wybór instalacji fotowoltaicznej

Pokazany powyżej prosty wykres, określa to na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę. Jest on o tyle ważny, że nie każdy przedstawiciel handlowy przekaże Ci ważne elementy decydujące o Twoim wyborze. Mianowicie, bardzo często ludzie chcą sprzedać swój produkt, który nie zawsze jest najlepszy. Producenci fotowoltaiki tworzą co chwile nowe, lepsze i nowocześniejsze moduły. Jednak jak osoba chcąca zainstalować fotowoltaikę w swoim domu ma połapać się w tych nowościach? I tutaj zaczynają się schody. To nie moc czy rodzaj paneli jest najważniejszy. Oczywiście to jest ważne, ale nie powinno to przesądzać o wyborze instalacji fotowoltaicznej. Najistotniejsze kwestie to marka, gwarancja produktu, cena oraz inwestor.

Cztery najważniejsze kwestie

  1. Marka – oczywistym jest, że marki najbardziej znanych producentów górują. Jednak nie oznacza to, że inne marki są gorsze. Najbardziej znani producenci paneli fotowoltaicznych to np. Longi, Jinko, LG czy tez Trina. Gwarantują one wysoką jakość, jednak ich firmy to producenci ogólnoświatowi, dlatego właśnie ich popularność jest tak duża. Nasza firma stawia na panele firmy GAMKO. Ich parametry oraz jakość wykonania są zbliżone do modułów pochodzących od najpopularniejszych producentów, dlatego też postawiliśmy na moduły firmy GAMKO.
  2. Gwarancja producenta – istotna kwestia ze względu na ewentualne usterki. Wiadomo, każdy sprzęt może ulec zniszczeniu lub uszkodzeniu. Właśnie w takich przypadkach przydaje się gwarancja producenta, która gwarantuje nam np. naprawy poniesionych szkód lub zwrot pieniędzy. Nasza firma również posiada korzystną ofertę gwarancyjną! Wypełnij arkusz wyceny instalacji fotowoltaicznej i sprawdź sam!
  3. Cena – co masz przez to rozumieć? Nie zawsze niższa cena jest dobra! Często może być tak, że niższa cena jest wynikiem słabej jakości modułów lub brakiem doświadczenia firmy montażowej. Jak więc sprawdzić czy dana firma podaje wiarygodną cenę? Po pierwsze nie zatrzymuj się na 1 ofercie. Postaraj się o wyceny od 3/4 inwestorów. Porównaj te oferty, porównaj karty katalogowe, znajdź plusy i minusy a także opinie innych osób. Sprawdź, dlaczego pojawia się taka różnica w cenie. Skonstatuj się z danym inwestorem. Taki proces zajmie ci około połowy dnia, jednak będziesz miał pewność, że wybierasz najbardziej korzystną ofertę.
  4. Inwestor – i tu pojawia się pytanie na jakie firmy stawiać? Nie ma tu jednoznacznej odpowiedzi. Dlaczego? Duże firmy producentów paneli fotowoltaicznych mogą mieć np. wyższe ceny instalacji, ale np. gwarantują wyższa jakość. Jednak może się też zdarzyć tak, że mała firma, która niedawno rozpoczęła działalność ma dobrą cenę jak i dobrą jakość produktów. Aby ostatecznie wybrać swojego inwestora warto porównać oferty, opinie i doświadczenie firmy. Dzięki temu zdobędziemy szeroką wiedzę na jej temat.

OSTATECZNY WYBÓR INSTALACJI FOTOWOLTAICZNEJ

Jak widzisz decyzja o wyborze najkorzystniejszej oferty nie jest skomplikowana. Ważne jest to aby zdobyć nie jedną a kilka ofert. Dzięki temu będziemy mogli je porównać, a to na pewno przyniesie nam już ważne informacje. Szukaj również opinii na temat modułów, falowników czy firm. Dopytuj znajomych, którzy już mają instalację fotowoltaiczną. Mimo, tego że wydaje się to czasochłonna praca, to dzięki temu, że poświęcisz kila godzin na zdobycie odpowiedniej wiedzy, możesz zaoszczędzić i dokonać najlepszego wyboru!

Nie czekaj! Skontaktuj się z nami i zacznij pracę z najlepszymi!

JAMKO

Leave a Comment