Jamko fotowoltaika

Dofinansowanie z programem „MÓJ PRĄD” – czy warto?

Dofinansowanie „Mój Prąd” – instalacja fotowoltaiczna nie jest tanią inwestycją. Na wielu forach internetowych możemy przeczytać, że fotowoltaika jest droga, nieopłacalna, zwróci się nie po około 6 latach a 10 lub 20. Jednak czy tak jest naprawdę? Panele fotowoltaiczne jak i również cała instalacja fotowoltaiczna powstają z myślą o naszym środowisku ponieważ czerpią one czystą energię ze słońca. Jest to już pierwsza zaleta instalacji fotowoltaicznej. Kolejną zaletą jest niekończące się dostawy energii przez promienie słoneczne, które są zawsze nawet w pochmurne dni.

Wielu z nas przed zainstalowaniem fotowoltaiki pewnie zastanawia się czy ona działa w zimie? Oczywiście, że tak! Nadmiar energii, która może powstać w piękne, słoneczne dni latem, jest magazynowany aby wykorzystać go w pochmurne lub mroźne zimowe dni. Czy instalacja się zwróci? Tutaj też odpowiedź brzmi tak! Oczywiście instalacja fotowoltaiczna to duży koszt, jednak szacuje się, ze zwraca się ona już po 6 latach. Naukowcy, jak również wielu klientów indywidualnych potwierdza te informacje, dlatego warto zapoznać się z ich opiniami i badaniami!

Dalej Cię nie przekonaliśmy? Zastanawiasz się czy panele fotowoltaiczne to dobry pomysł? Programy unijne zadbały o to, aby pomóc ci podjąć decyzję! Jak ? Tworząc programy wparcia i dofinansowania do Twojej domowej instalacji fotowoltaicznej!

Obecnie prowadzone jest dofinansowanie „MÓJ PRĄD” – co zyskujesz?

 • Dofinansowanie o wartości 5000 zł !
 • Odliczenie 17, 18 lub 32% podatku dochodowego
 • Zmieniana rachunków za prąd na niskie RATY!
dofinansowanie

JAK ZŁOŻYĆ WNIOSEK I JAKA DOKUMENTACJA JEST WYMAGANA?

Od 31 marca z powodu zaistniałej sytuacji wnioski należy składać tylko elektronie, co woWnioski dostępne są na stronie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dofinansowanie to jest kierowane do gospodarstw domowych, a więc beneficjentami są osoby fizyczne, które wytwarzają energię na własne potrzeby i do własnego użytku.

Wymagana dokumentacja do programu „Mój prąd”:

 • kopia faktury za dostawę oraz montaż instalacji fotowoltaicznej (należy dodać adnotację: „Zgłoszono do Programu priorytetowego Mój Prąd”)
 • potwierdzenie dokonania zapłaty za fakturę
 • zaświadczenie od Operatora Sieci Dystrybucyjnej, które potwierdzi montaż licznika oraz numer Punktu Poboru Mocy
 • klauzulę informacyjną dla wnioskodawców programu priorytetowego
 • uzupełniony wniosek

Nasza firma JAMKO pomoże Ci w zdobyciu dofinansowania „Mój Prąd”, stworzymy dla Ciebie projekt instalacji fotowoltaicznej, a co najważniejsze zamontujemy ją dla Ciebie! Gwarantujemy usługi na najwyższym poziomie, produkty najlepszej jakości i 100% zadowolenie klientów. Skontaktuj się z nami i sprawdź sam!

Dalej nie jesteś przekonany? To spróbuj przeliczyć to sam:

 • Co miesiąc płacisz za prąd ok. 190 zł
 • W ciągu roku koszt ten wynosi 2280 zł
 • Co jeśli ceny prądu wzrosną o około 2-4%? Wzrosną też Twoje roczne wydatki na prąd, a więc w ciągu kilku lat roczne 2280zł może wzrosnąć nawet do 3000 zł
 • Zatem co proponujemy? Bądź niezależny, zainwestuj w instalację fotowoltaiczną, która zwróci ci się po ok. 6 latach i zacznij oszczędzać pieniądze !

Zapraszamy do kontaktu! Chętnie odpowiemy na pytania i pomożemy w podjęciu decyzji ! Zadbajmy razem o lepsze jutro !

JAMKO

Jamko fotowoltaika