logo JAMKO

Konstrukcje

Konstrukcja fotowoltaiczna jest bardzo ważnym elementem całej instalacji fotwoltaicznej. Dzięki niej cała instalacja trzyma się na naszym dachu oraz wygląda estetycznie. Dlatego podczas wyboru elementów instalacji fotowoltaicznych ważne jest to aby zwrócić uwagę na jakość konstrukcji. To właśnie ona utrzymuje panele fotowoltaiczne na dachu, a więc trwałość i dobra jakość będzie wpływać na brak ewentualnych wypadków np. obsunięcie się modułu fotowoltaicznego. Dobór konstrukcji zależy od rodzaju pokrycia dachowego i umiejscowienia instalacji fotowoltaicznej.

Rodzaje konstrukcji fotowoltaicznej:

  1. Dach płaski (membrana, papa czy tez blacha trapezowa)– ten rodzaj konstrukcji fotowoltaicznej okazuje się najbardziej wydajny. Spowodowane jest to możliwością ustawienia danej konstrukcji pod najlepszym kontem nakierowanym w stronę azymutu południowego. Elementy wchodzące w skład konstrukcji na dach płaski: szyny montażowe, wsporniki trójkątne, łączniki szyn montażowych, klemy końcowe oraz środkowe, dwugwinty oraz nakrętka kołnierzykowa.
  2. Dach skośny (blachodachówka, blacha na rąbek, dachówka, blacha trapezowa) – tutaj kąt nachylenia jest niecko większy niż w dachach płaskich. Jakie elementy stosujemy? Szyna montażowa, łącznik profili lub szyn montażowych, uchwyt na rąbek, klemy środkowe oraz końcowe, śruby imbusowe, śruby z łbem sześciokątnym i nakrętkę kołnierzykową.

Konstrukcja fotowoltaiczna jest ważnym i nieodłącznym elementem instalacji fotowoltaicznej. Podczas montażu fotowoltaicznego instalacja konstrukcji jest pierwszym etapem prac. Dobór odpowiedniej konstrukcji zależy od rodzaju pokrycia dachowego. Najtańsza konstrukcja to konstrukcja na blachę trapezową, zaś najdroższa na dach plaski oraz grunt. Sprawdź jaki rodzaj pokrycia dachowego posiadasz i podaj go nam, a my podamy cenę konstrukcji pod twoją instalację fotowoltaiczną.

Nasza firma oferuje również elementy montażowe konstrukcji fotowoltaicznej o różnym kącie nachylenia. Dzięki temu wykorzystujemy optymalnie powierzchnie dachu, a więc również i zwiększa się efektywność pozyskiwania energii. Pracownicy firmy JAMKO dopasowują całą instalację fotowoltaiczną sprawdzają dokładnie wszystkie parametry jak i wymiary np. rodzaj pokrycia dachowego, kąt nachylenia czy tez ukierunkowanie dachu. Stawiając na nasza firmę stawiasz na doświadczenie i zaangażowanie. Stworzymy projekty idealnie pasujący do Twoich potrzeb. Wypełnij formularz fotowoltaiczny, a wycena pojawi się w ciągu 24h u Ciebie! Sprawdź sam jakie to proste!