logo JAMKO

Projektowanie i dokumentacja systemów fotowoltaicznych

Decydując się na instalację fotowoltaiczną wielu z nas zastanawia się jak rozmieścić panele fotowoltaiczne przeznaczone pod instalacje fotowoltaiczną w naszym domu. Tutaj z pomocą przychodzą nasi projektanci i pracownicy, którzy zadbają o schemat pod każdą nieruchomość.  Obserwując instalacje fotowoltaiczne na innych domach  możemy zauważyć ładne i równe rozłożenie modułów jak i rozłożenie na różnych częściach dachu. Czym spowodowane są takie ułożenia? Fotowoltaika w Polsce zyskała popularność około 4/5 lat temu, dlatego nasze domy nie były budowane z myślą o późniejszym montażu paneli fotowoltaicznych. Jak wiadomo skierowanie paneli fotowoltaicznych w kierunku południowym jest najbardziej korzystne. Jeżeli więc nasz dach umiejscowiony jest w tym kierunku, nie występują tam żadne zacienienia a powierzchnia jest jednolita i płaska, montaż instalacji fotowoltaicznej nie jest problemem. Dodatkowo nasza instalacja wygląda estetycznie. Problem pojawia się, gdy nasz dach nie ma wystarczającej ilości miejsca na montaż paneli fotowoltaicznych od strony południowej. W takim przypadku dochodzi do rozłożenia paneli tak aby „porać” z nich jak najwięcej energii. Rozłożenie paneli fotowoltaicznych na różnych stronach dachu nie zawsze musi wyglądać mało estetycznie. Nasi projektanci postarają się o to aby efekt końcowy był zadowalający dla każdego!

Projektowanie systemów fotowoltaicznych– jeden czy kilka projektów?

Każdy dom jest inaczej usytuowany, ma inne rozłożenie okien, dachu lub też posiada zacienienia. Dlatego też może okazać się, że istnieje kilka możliwości na rozmieszczenie modułów fotowoltaicznych na danym dachu. Nasz zespół rozważy każdą możliwą opcję ułożenia paneli fotowoltaicznych. Rozpatrzymy wszystkie za i przeciw oraz wskażemy ten, który naszym zdaniem przyniesie największe zyski energetyczne. Zadowolenie naszych klientów stawiamy na pierwszym miejscu.  Skontaktuj się z nami w celu umówienia się na wizję lokalną i poproś o darmowy schemat instalacji fotowoltaicznej pod Twoją nieruchomość.

Dokumentacja systemów fotowoltaicznych

Projektowanie to jedna z rzeczy, w których pomagamy naszym klientom. Inną usługą jaką oferujemy jest wykonanie dokumentacji. Nikt z nas nie lubi „papierkowej roboty”, dlatego firma JAMKO wychodzi z pomocą swoim klientom. Gwarantujemy wykonanie całej dokumentacji potrzebnej do zgłoszenia przyłącza instalacji fotowoltaicznej, dokumentacji powykonawczej oraz pomoc w uzupełnieniu wniosków potrzebnych np. do otrzymania dofinansowania z programu „Mój Prąd”. Dzięki temu nasi klienci nie muszą przejmować się uzupełnianiem dokumentacji lub ewentualnymi błędami. Nasi pracownicy postarają się rozwiązać każdy problem. Jedynym obowiązkiem naszego klienta będzie dostarczenie odpowiednich dokumentów w wyznaczone miejsca.

Dzięki naszym działaniom i pomocy klientom wielu z was już nam zaufało! Sprawdź sam! Skontaktuj się z nami lub wypełnij formularz wyceny instalacji fotowoltaicznej znajdujący się na naszej stronie. My wyślemy ci ofertę oraz skontaktujemy się z Tobą! Kiedy wybierzesz nasza ofertę otrzymasz gwarancję na projekt instalacji fotowoltaicznej, montaż instalacji fotowoltaicznej oraz wypełnienie wymaganej dokumentacji. Sprawdź jakie to proste! Zaoszczędzisz nie tylko pieniądze ale i czas! Zobacz jak przyjemna może być współpraca z firmą JAMKO.