Fotowoltaika – Krosno

Fotowoltaika Krosno – Zanieczyszczenia środowiska z jakimi boryka się nasza planeta okazują się być coraz poważniejsze. Stąd też działania ze strony naszego rządu ale i Unii Europejskiej w kierunku ulepszania naszej ekologiczności. Do grupy OZE (Odnawialne źródła energii) zaliczamy również fotowoltaikę. Dlaczego? Ponieważ energia elektryczna powstała przez panele fotowoltaiczne, pobierana jest z promieni słonecznych. Swoją popularność instalacje fotowoltaiczne zawdzięczają szczególnie programom wspierającym finansowo takie przedsięwzięcia. Obecnie zakończona została 2 tura naboru wniosków do programu „Mój Prąd”. Co oferował program „Mój Prąd” ? Możliwość dofinansowania instalacji w wysokości 5000 zł. Nieoficjalnie mówi się, że już w marcu ruszy 3 nabór wniosków! Zastanawiasz się czy instalacja fotowoltaiczna jest dla Ciebie? Skontaktuj się z nami i przekonaj się sam!

Fotowoltaika Krosno– co znajdziesz w naszej ofercie?

 • 100% zadowolenie klientów
 • Darmowa wycena instalacji fotowoltaicznej
 • Elementy fotowoltaiczne najwyższej jakości
 • Montaż wykonany przez profesjonalnych monterów fotowoltaicznych
 • Pełną dokumentację

Zanim jednak zdecydujesz się na instalację fotowoltaiczną, poznaj zasady jej działania. Fotowoltaika składa się z kilku istotnych elementów. Głównymi elementami są moduły fotowoltaiczne oraz falownik fotowoltaiczny. Moc całej instalacji fotowoltaicznej zależna jest od ilości zużycia prądu w Twoim domu. Dla przykładu: Twoje roczne zużycie prądu to 3500 kWh do tego dodajemy 20% ewentualnych strat. Po przeliczeniu wychodzi nam zapotrzebowanie na moc 4200 kWh (4,2 kW). Do tej mocy dobieramy panele fotowoltaiczne. Ich ilość zależy od mocy pojedynczego modułu, co więcej do mocy całej instalacji dopasowujemy jest falownik fotowoltaiczny.

Podstawowym składnikiem paneli fotowoltaicznych jest krzem. Krzem absorbuje promienie słoneczne i poprzez efekt fotoelektryczny możliwe jest pobranie energii elektrycznej w postaci prądu stałego. Następnie prąd stały dzięki falownikowi zmieniany jest na prąd przemienny, z którego korzystamy w naszych domach. Jak widać cały proces nie jest skomplikowany, jak również reszta elementów instalacji. Po za panelami fotowoltaicznymi oraz inwerterem fotowoltaicznym na instalację fotowoltaiczną składa się konstrukcja, okablowanie, zabezpieczenia po stronie AC oraz DC i instalacja odgromowa.

Jak widać zarówno działanie instalacji fotowoltaicznej i jej elementy nie są niczym skomplikowanym. Sam montaż instalacji fotowoltaicznej przy dobrej pogodzie zajmuje kilka godzin. Przy trudniejszych warunkach takich jak silny wiatr lub deszcz montaż może zająć kilka dni. Oczywistym jest, że instalacje z większa ilością paneli jak mini farmy fotowoltaiczne lub duże farmy fotowoltaiczne są tworzone przez nawet kilkanaście tygodni.

Jakie systemy gwarantuje nasza firma?

 • Panele fotowoltaiczne firmy GAMKO, JASOLAR
 • Falowniki fotowoltaiczne firmy SOFAR
 • Ochronniki i okablowanie najlepszych producentów
 • Własna konstrukcja fotowoltaiczna

Gwarancja – ile lat i na co?

 • Panele fotowoltaiczne – 12 lat gwarancji produktowej
 • Panele fotowoltaiczne – 30 lat gwarancji producenta
 • Inwerter – 10 lat gwarancji producenta
 • Okres rękojmi na jakość wykonywania prac instalacyjnych i montażowych – 7 lat

Jeśli nadal nie jesteś przekonany sprawdź swoje rachunki za prąd. Powiedzmy, że na montaż instalacji fotowoltaicznej trzeba zainwestować 10 000 zł (bez dofinansowania). Obecnie w dobie koronawirusa większość z nasz pracuje lub uczy się z domu, co za tym idzie? Nasze rachunki za prąd mogą wzrosnąć. Załóżmy, że w ciągu roku zapłacimy za prąd ponad 2500 zł. Patrząc na ilość zainwestowanych pieniędzy widzimy, ze nasza instalacja może zwrócić się już nawet po 5/6 latach. Spróbuj przeliczyć sam i zacznij produkować własną energię z rachunkami za 0 zł!

Jeśli jesteś mieszkańcem Krosna lub okolic? Sprawdź naszą ofertę! Wypełnij formularz darmowej wyceny instalacji fotowoltaicznej i zacznij działać z najlepszymi! 

Fotowoltaika Krosno– zacznij już dziś razem z nami zmieniać nasze środowisko! Zadbajmy o nie razem!