Jamko fotowoltaika rzeszow

Instalacja fotowoltaiczna zimą- czy to się opłaca?


Instalacja fotowoltaiczna 
pobiera energię z promieni słonecznych, dlatego wielu z nas zastanawia się jak działa ona w pochmurne lub tez krótkie i ponure zimowe dni. Jednak obecne rosnące ceny za prąd, pomimo wątpliwości kierują nas na zakupi instalacji fotowoltaicznej. Przyjrzyjmy się całemu procesowi oraz działaniu instalacji w okresie zimowym.

ELEMENTY INSTALACJI FOTOWOLTAICZNEJ

Instalacja fotowoltaiczna składa się z kilku elementów. Głównymi elementami są panele fotowoltaiczne. Nasze systemy opierają się na panelach firmy GAMKO. Ogniwa słoneczne są głównym elementem całego systemu, które zakładamy na dach, wiatę lub gruncie. Drugim ważnym elementem jest falownik. Naszą największą uwagę przykuły w inwertery firmy SOFAR, które dostosowujemy odpowiednio do mocy instalacji. Dodatkowo w skład systemu wchodzą elementy konstrukcji, okablowanie oraz instalacja odgromowa. Cały system opiera się na kilku elementach, które mogą dać Ci darmowy prąd dla całego domu.

instalacja fotowoltaiczna Rzeszów
instalacja fotowoltaiczna Rzeszów

JAK DZIAŁA INSTALACJA FOTOWOLTAICZNA?

Proces jest bardzo prosty. Promienie słoneczne oddziałują na półprzewodniki, które znajdują się w panelach fotowoltaicznych w postaci krzemu. Ułatwia to przewodzenie ładunków elektrycznych, a co za tym idzie? Oczywistym jest, iż wygenerowany prąd stały, który zostaje zmieniony na prąd zmienny przez falownik. I już! W naszym domu płynie darmowy prąd przyjazny dla naszego środowiska.

FOTOWOLTAIKA ZIMĄ

Większość z nas zastanawia się jak fotowoltaika działa zimą. To jest również proste jak działanie całego systemu. W lecie instalacja fotowoltaiczna produkuje dużo więcej prądu niż nasze zapotrzebowanie na prąd. Dlatego też dana energia jest magazynowana, a następnie wykorzystywana jest w pochmurne lub mniej słoneczne dni. Dzięki temu nigdy nie zabraknie nam energii i mamy jej spory zapas. Takie działanie powoduje, że możemy być spokojni i nie martwić się o to czy nasza instalacja będzie tak samo korzystna w okresie zimowym.

Jeśli nasuwają ci się jakieś pytania, chcesz dowiedzieć się więcej na temat fotowoltaiki, systemów montażowych czy też samego montażu – pisz śmiało! Nasz zespół postara się odpowiedzieć na wszystkie pytania. Zależy nam nie tylko na dobrej opinii lecz na zadowoleniu naszych klientów. Bądź jednym z nich! Zaufaj najlepszym.

instalacja fotowoltaiczna

JAMKO